Ďalšie možnosti dodávok

 

I . Zhotovenie základovej dosky
Kvalitné základy a základová doska sú predpokladom pre bezproblémový priebeh ďalšej výstavby a stabilitu celého domu do budúcnosti.

 

II. Elektroinštalácia
Vertikálne ochranné rúry vedenia sú zabudované v paneloch. Horizontálne ochranné rúry vedenia sa zabudujú počas montáže. Celá elektroinštalácia sa uskutočňuje podľa projektu elektroinštalácie odsúhlaseného a potvrdeného odberateľom (vypínače, zásuvky, atď.). Práce a materiál nad rámec tohto popisu sú realizované za príplatok. Napojenie vonkajšej elektroinštalácie na elektromer si zabezpečí odberateľ.

 

III. Kúrenie
Centrálne kúrenie je projektované ako teplovodné kúrenie (nútený obeh). Teplota vykurovacej vody (cirkulačná) je 70/55 o C. Vodné potrubie od kotla po rozdeľovač je zhotovené z medených rúrok. Potrubie od rozdeľovača po vykurovacie telesá je vyrobené z polyetylénu s difúznym uzáverom. Vykurovanie je zabezpečené platňovými vykurovacími telesami. Vykurovacie telesá sú vybavené termostatovými ventilmi. Tepelná regulácia kotla je zabezpečená pomocou snímača interiérovej teploty. Štandardne je dodávaný kotol s odvodom spalín do komína a zásobníkom vody. K rozsahu dodávky patrí zavesenie kotla a pripojenie potrubí ku kotlu. Pripojenie plynu do kotla po plynomer nie je súčasťou rozsahu dodávky.

 

IV. Sanita
Dodávaná sanita môže pochádzať od rôznych výrobcov. Súčasťou dohodnutej dodávky do kúpeľne a WC môžu byť: akrylátová vaňa, umývadlo(á), akrylátová sprchová vanička, závesné WC so sedadlom, keramické obklady a dlažba, a pod.

 

V. Interiérové dvere
Podľa požiadaviek zákazníka sú namontované interiérové dvere, ktoré sú dodané spolu s drevenou zárubňou. Vytvárajú tak jeden ucelený estetický prvok. Konštrukcia dverí je rámová z masívu ihličnatého dreva, ktorý je prekrytý plátom z dosky MDF a povrchovo upravený prírodnou dyhou vo vyhotovení dub, buk, jaseň, mahagón, prípadne aj v bielom vyhotovení nástrekom farby. Dodávajú sa aj modely plných dverí alebo aj kombinácia dverí s menšou či väčšou časťou zasklenia.

 

VI. Interiérové schody a schody do povaly
V prípade poschodových stavieb sú dodávané lepené celodrevené schody bukové. Schodisko pozostáva z dvoch schodníc so stupňami a jednostranným zábradlím. Madlo je vyrobené z lepeného bukového dreva. Povrch dreva je ošetrený transparentným matným lakom. Dodávané sú výklopné zateplené schody do povaly (v prípade požiadavky).

 

VII. Zdravotechnika a kanalizácia
Vodovodné potrubie a kanalizácia v dome sú zhotovené z plastu s hliníkovým plášťom.
Rúry sú vedené od vodomeru po jednotlivé batérie. Rúry vedené podlahou sú ochránené elastickou ochrannou vrstvou. Vodné prípoje sú pripravené pre umývadlo(á), vaňu, sprchu, WC, drez, práčku, umývačku riadu, kotol, v exteriéry pre záhradu (teplá, studená). Všetky inštalácie sú prevedené podľa projektu zdravotechniky, odsúhlaseného a potvrdeného zákazníkom. Napojenie vonkajšej vodoinštalácie a kanalizácie na siete si zabezpečí odberateľ.

 

VIII. Obkladačské práce
Stavba musí vytvoriť jeden súrodý celok a všetky použité materiály musia byť navzájom zladené. Podľa toho, aké sú steny a podlahy, zvolíme dlaždice a obkladačky a dôležitý je aj výber stavebnej hmoty, pomocou ktorých sa navzájom spoja. Všetky steny sú obkladané do výšky dohodnutej so zákazníkom. Stropy sú vymaľované na bielo. Na obloženie vane sa môžu použiť tie isté obkladačky ako na steny. Kuchyňa je obložená podľa projektu - obklad spravidla len nad kuchynským drezom.

 

IX. Podlahoviny
Vo všetkých miestnostiach (okrem kúpeľne a WC) je možné dohodnúť položenie laminátovej podlahy (celodrevenej, dlažby, linolea, a pod.).

 

X. Povrchová úprava stien
Všetky steny a stropy v obytných miestnostiach sú natreté 2 x bielou farbou, okrem plôch, ktoré sú obkladané.